Struktura Organizacyjna Zarządu Głównego ZNP

Drukuj
Kategoria: Struktura
Opublikowano Super User

Sekretariat Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego


Prezes ZG

Sławomir Broniarz

  • reprezentuje ZNP i Zarząd Główny
  • kieruje pracami Zarządu, Prezydium i Sekretariatu


Wiceprezes ZG

Krzysztof Baszczyński

ZESPÓŁ POLITYKI EDUKACYJNEJ

  • Komisje: Pedagogiczna, Socjalna i Ochrony Pracy,
  • status zawodowy i sprawy płacowe nauczycieli,
  • finansowanie zadań edukacyjnych,
  • prowadzenie szkół i nadzór pedagogiczny,
  • problematyka dot. wszystkich typów i rodzajów szkół,
  • kształcenie i doskonalenie nauczycieli,
  • likwidacjia i przekazywanie szkół i placówek,
  • poradnictwo prawne,
  • opiniowanie projektów aktów prawnych.

WICEPREZES ZG

Grzegorz Gruchlik

ZESPÓŁ KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ

  • współpraca z organizacjami pozarządowymi i samorządowymi,
  • Krajowa Sekcja Pracowników Administracji i Obsługi,
  • Centralny Klub Młodego Nauczyciela ZNP,
  • obsługa prawna pracowników samorządowych niebędących nauczycielami,
  • opracowywanie projektów opinii, analiz i stanowisk z zakresu prawa pracy,
  • ponadzakładowe układy zbiorowe pracy,
  • regulaminy wynagradzania i pracy.

WICEPREZES

Jarosław Czarnowski

ZESPÓŁ ORGANIZACJI I PROMOCJI ZWIĄZKU

  • działalność Krajowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP,
  • bsługa działalności Głównej Komisji Rewizyjnej.
  • opieka nad Komisjami; ds. Kultury, Sportu i Turystyki i ds. Historii, Promocji i Organizacji Pracy Związkowej,
  • fundusz specjalnej pomocy dla członków ZNP,
  • odznaczenia państwowe, resortowe i związkowe,
  • elektroniczna baza danych członków ZNP,
  • szkolenia dla prezesów okręgów i oddziałów ZNP,
  • organizacja i obsługa posiedzeń ciał ststutowych ZNP.

 

Zarząd Główny ZNP

w kadencji 2010-2014

  1. Adaszewski Wojciech - Okręg Wielkopolski
  2. Baszczyński Krzysztof - Okręg Łódzki
  3. Boroń Arkadiusz - Okręg Małopolski
  4. Branicki Tomasz - Okręg Warmińsko-Mazurski
  5. Broniarz Sławomir - Prezes ZNP
  6. Chełchowska Teresa - Okręg Zachodniopomorski
  7. Chodubska Mirosława - Okręg Dolnośląski
  8. Chorowicz Robert - Okręg Mazowiecki
  9. Czarnowski Jarosław - Okręg Kujawsko-Pomorski
  10. Ćwiek Marek - Okręg Łódzki
  11. Drej Ewa - KSPAiO
  12. Fabryczny Marek - Okręg Śląski
  13. Gontarski Dariusz - RSzWiN
  14. Gościniak Piotr - Okręg Wielkopolski
  15. Grek Maria - Okręg Podkarpacki
  16. Gruchlik Grzegorz - Okręg Kujawsko-Pomorski
  17. Gulcz Marian - Okręg Wielkopolski
  18. Janiszewska Teresa - KSEiR
  19. Jasiowska Bożena - Okręg Świętokrzyski
  20. Jędryczkowska Maria - KSEiR
  21. Kamiński Wojciech - RSzWiN
  22. Kielar Jerzy - Okręg Podkarpacki
  23. Kłak Stanisław - Okręg Podkarpacki
  24. Kołos Aleutyna - Okręg Podlaski
  25. Kołtunowicz Wanda - Okręg Świętokrzyski
  26. Korbal Maria - Okręg Mazowiecki
  27. Korczak Tomasz - Okręg Mazowiecki
  28. Kosior Włodzimierz - Okręg Lubelski
  29. Kostrzewska Ewa - Okręg Lubuski
  30. Kościelniak Maria - Okręg Wielkopolski
  31. Kowalik Ryszard - Okręg Kujawsko-Pomorski
  32. Kowalski Jerzy - Okręg Dolnośląski
  33. Koziński Janusz - Okręg Warmińsko-Mazurski
  34. Lincer Jadwiga - Okręg Śląski
  35. Mania Bożena - Okręg Lubuski
  36. Markowska Elżbieta - Okręg Pomorski
  37. Mazurek Stanisław - Okręg Dolnośląski
  38. Młynarski Adam - Okręg Łódzki
  39. Niedbała Ewa - Okręg Śląski
  40. Nisztor Stanisław - Okręg Mazowiecki
  41. Opilska Halina - Okręg Świętokrzyski
  42. Piekarz Kazimierz - Okręg Śląski
  43. Potulski Franciszek - Okręg Pomorski
  44. Rak Janusz - RSzWiN
  45. Ralska Grażyna - Okręg Małopolski
  46. Rezler Jadwiga Aleksandra - Okręg Śląski
  47. Różycki Janusz - Okręg Lubelski
  48. Różycki Stanisław - RSzWiN
  49. Sadowski Józef - Okręg Małopolski
  50. Sidoruk Teresa - Okręg Lubelski
  51. Sikora Grzegorz - Okręg Śląski
  52. Smolira Jan - Okręg Dolnośląski
  53. Sobiborowicz Wanda - Okręg Opolski
  54. Stachańczyk Henryka - Okręg Śląski
  55. Stalmach-Krzyworzeka Maria - Okręg Małopolski
  56. Stasiak Celina - Okręg Lubelski
  57. Stępień Halina - Okręg Podkarpacki
  58. Sybilski Zdzisław - RSzWiN
  59. Szczołko Anna - KSPAiO
  60. Szmeja Maria - Okręg Mazowiecki
  61. Szulc Jolanta - Okręg Pomorski
  62. Tarasiewicz Iraida - Okręg Podlaski
  63. Trębacz Marian - Okręg Łódzki
  64. Wacławik Ksenia - Okręg Opolski
  65. Wąsala Joanna - Okręg Wielkopolski
  66. Wyraz Zbigniew - KSPAiO
  67. Zalczyk Jan - Okręg Śląski
  68. Zielińska Ewa - Okręg Mazowiecki
  69. Zygmunt Adam - Okręg Zachodniopomorski

2011 Władze ZG.
Powered by Joomla 1.7 Templates